NAUJIENOS

Asociacija „Šeimos už gimties natūralumą“

Asociacija „Šeimos už gimties natūralumą“ įkurta, siekiant suburti šeimas, kurios ieško, renkasi, kuria joms priimtiniausius, saugiausius bei natūraliausius kelius vaikams gimti  ir augti.

Asociacija atstovauja tokioms šeimoms, gina jų interesus, teises bei siekius valstybinėse institucijose. Šeimos kartu siekia įgyvendinti šiuos išsikeltus Asociacijos veiklos tikslus:

  • dalyvauti Gimdymo namuose priežiūros paslaugos teikimo reglamentavimo ir sprendimų priėmimo procesuose;
  • skatinti teisėtų gimdymo priežiūros modelių (gimdymo centrų, natūralaus gimdymo palatų ligoninėse) įvairovę;
  • siekti moterims nemokamos gimdymo ne ligoninėje priežiūros;
  • bendradarbiauti su sveikatos priežiūros specialistais siekiant kokybiškos, pagarbios, į šeimą orientuotos gimdymo priežiūros;
  • šviesti visuomenę apie gimdymą namuose kaip saugią gimdymo ligoninėje alternatyvą;
  • rengti mokymus sveikatos priežiūros specialistams apie namuose gimdančių šeimų poreikius ir gimdymo namuose specifiką.

Jei jūs norite prie mūsų prisijungti ir tapti Asociacijos nariu, jūsų Šeimos atstovui (motinai, tėvui arba vaikui  vyresniam nei 18 metų) reikėtų užpildyti paruoštos formos prašymą arba parašyti jį ranka bei pasirašytą (skenuotą arba nufotografuotą) atsiųsti elektroniniu paštu: asociacija.sugn@gmail.com. Jei nėra galimybės pasirašyti popierinį variantą, galima pasirašyti jį elektroniniu parašu https://www.gosign.lt/lt/.

Jei ir šitas variantas yra netinkamas, galima užpildyti prašymą ir atsiųsti adresu: asociacija.sugn@gmail.com Word formatu, o vėliau atspausdintą pasirašytą dokumentą išsiųsti paštu (adr. S.Žukausko g. 32-47, Vilnius LT-08235) arba pristatyti tuo pačiu anksčiau nurodytu adresu.
Susipažinkite su Asociacijos įstatais, Asociacijos narių priėmimo tvarka bei Asociacijos privatumo politika.

Šeimos ketinimas tapti Asociacijos nariu patvirtinamas, sumokant stojamąjį įnašą į Asociacijos atsiskaitomąją sąskaitą, mokėjimo pavedime nurodant „Stojamasis įnašas už /Šeimos atstovo vardas pavardė/“. Stojamojo įnašo dydis yra nuo 10 iki 30 Eur pasirinktinai. Stojamasis įnašas bus naudojamas Asociacijos administravimo išlaidoms padengti bei Asociacijos veiklos tikslams įgyvendinti.

Tapęs Asociacijos nariu Šeimos atstovas turi teisę kasmet mokėti metinį nario mokestį kaip paramą pagal savo šeimos galimybes. Nario metinis mokestis nėra privalomas, tačiau labai reikalingas visuotinio narių susirinkimo numatytiems Asociacijos veiklos tikslams įgyvendinti.

Asociacijos narys turi teisę:

  • dalyvauti ir balsuoti Asociacijos visuotiniame narių susirinkime;
  • naudotis Asociacijos teikiamomis paslaugomis;
  • susipažinti su Asociacijos dokumentais ir gauti visą Asociacijos turimą informaciją apie jos veiklą;
  • rinkti ir būti išrinktu į Asociacijos valdymo organus;
  • bet kada išstoti iš Asociacijos.

…bei keletą pareigų:

  • laikytis Asociacijos įstatų;
  • vykdyti visuotinio narių susirinkimo, valdymo organų sprendimus;
  • dalyvauti Visuotiniuose narių susirinkimuose, kurie nesant poreikio susitikti gyvai, Asociacijos vadovo kvietimu vykdomi elektroniniais laiškais.

Jei kyla neaiškumų ar klausimų, o gal turite pasiūlymų, rašykite mums asociacija.sugn@gmail.com.

Ačiū, kad esame kartu.

Asociacijos administracija

Rekvizitai:

Asociacija “Šeimos už gimties natūralumą”
įmonės kodas: 304937945
adresas korespondencijai:
S.Žukausko g. 32-47, Vilnius LT-08235
Atsiskaitomoji sąskaita banke:
LT567300010156726507, AB Swedbank
Tel. 8 (652) 12 333

Prie gyvybės vartų

Prie gyvybės vartų: kūdikio gimimas ir pirmas auksinis mėnuo

Tarptautinė konferencija, skirta Motinos dienai

Vilnius, 2018 m. balandžio 27 d.

Pirmą kartą Lietuvoje – garsių užsienio lektorių kvartetas!

Renginio centre – dvi unikalios asmenybės, dvi akušerės, kalbėsiančios apie moters kūno išmintį, vidinę jėgą gimdant ir sveikatą, apie darnius šeimos ir medicinos personalo santykius, apie akušerės pašaukimo atspalvius. Pasidalinsime naujausiomis žiniomis apie mikrobiomą ir jautriausias dienas po vaikelio gimimo.Renginio centre – dvi unikalios asmenybės, dvi akušerės, kalbėsiančios apie moters kūno išmintį, vidinę jėgą gimdant ir sveikatą, apie darnius šeimos ir medicinos personalo santykius, apie akušerės pašaukimo atspalvius. Pasidalinsime naujausiomis žiniomis apie mikrobiomą ir jautriausias dienas po vaikelio gimimo. Į unikalų dabarties ir praeities tradicijas susiejantį renginį kviečiame tėvus, psichologus, akušeres ir gydytojus, gimdyvių padėjėjas, žindymo specialistus, sveikatos politikus ir visuomenės sveikatos specialistus, visus, besidominčius gimties kultūra ir įvairiais jos aspektais.

Konferencijos pranešėjos:

ANGELINA MARTINEZ MIRANDA (tradicinė akušerė, Šiaurės Amerikos  akušerių sąjungos MANA narė), Meksika

Garsi tradicinė akušerė, gyvenanti ir praktikuojanti Cuernavacoje, Meksikoje. Trijų kartų̃ akušerinių žinių paveldėtoja: Angelinos motina, močiutė ir prosenelė buvo tradicinės pribuvėjos. Gimdymuose pradėjo lankytis nuo 7 metų, po pirmojo sūnaus gimimo padėjo patarnauti gimdymuose. Angelina yra penkių sūnų mama ir daugybės vaikaičių močiutė. Per gyvenimą padėjo ateiti į pasaulį maždaug 15 000 naujagimių. Šalia namų įkūrė gimdymo centrą, jame per mėnesį sėkmingai priima apie 23 gimdymus. Ilgametė  Šiaurės Amerikos akušerių sąjungos (MANA) narė, aktyviai dalyvaujanti tarptautinėse konferencijose ir seminaruose visame pasaulyje. Angelina sujungia tradicinę Meksikos išmintį su šiuolaikiniu akušerijos mokslu ir yra daugelio Meksikos tradicinių akušerių, siekiančių išsaugoti ir atgaivinti seniausią žmonijos profesiją, įkvėpimo šaltinis.

Maloniai kviečiame į susitikimą su žmogumi, puoselėjančiu nenutrūkusią tradiciją. Konferencijoje Angelinai bus galima užduoti klausimus, susijusius su nėštumu, gimdymu, pogimdyviniu laikotarpiu.

RUDĪTE BRŪVERE (akušerė), Latvija

Būdama devynių vaikų mama ir septynių vaikaičių močiutė Rudīte savo pašaukimą pajuto būdama septynerių metų, o akušerijos studijas baigė Münsterio F. Wilhelmo universitete Vokietijoje. Pati gimusi nenutrūkusioje gimdymo namuose tradicijoje savo tikslu laiko natūralų, saugų ir pagarbų rūpinimąsi motina bei vaiku. Gimusi Vokietijoje, visada norėjo gyventi Latvijoje, – šalyje, iš kurios kilę tėvai, –  čia teikti pagalbą šeimoms ir rūpintis humanišku gimdymu bei švelniąja akušerija. Rudīte pirmoji po Nepriklausomybės atgavimo (1991 m.) Latvijoje ėmė verstis savarankiška akušerės praktika, rūpinasi nėščiosiomis ir jaunomis šeimomis, dalyvauja gimdant namuose (30–50 kartų per metus) ir gimdymo centre.

Inicijavo socialinį projektą „Lopšio šeima“ ir įkūrė gimdymo centrą, kuriame priimami gimdymai, mokoma saugaus gimdymo priėmimo ne stacionare, organizuojami šviečiamieji renginiai akušerėms/pribuvėjoms ir duloms. Nuo 2015 m. čia veikia prieglauda vienišoms nėščioms moterims ir jaunoms mamoms.

Rudīte kalbės apie sveikatos priežiūrą prieš gimdymą ir po jo, kaip rūpintis savo siela; apie pasitaikantį mirties baimės dvelksmą, sužinosime, kas yra akušerės „sodininkystė“ bei augimo principas.

NICOLA GOODALL (gimties kultūros puoselėtoja, aktyvistė, Jungtinės Karalystės dulų tinklo narė, Škotijos dulų tinklo įkūrėja), Jungtinė Karalystė

Daugiau nei dvidešimt metų praktikuojanti dula-gimdyvės padėjėja. Viena iš Škotijos dulų tinklo steigėjų. Seminarų ciklo Wysewomen iniciatorė. Nicola dalyvauja skirtingose šalyse organizuojamuose seminaruose Loving the Mother kartu su dula Giuditta Tornetta (JAV) ir akušere/pribuvėja Ibu Robin Lim (Balis), pelniusia CNN „Metų herojaus 2011“ apdovanojimą.

Konferencijoje Nicola skaitys pranešimą apie laiką po gimdymo (postpartum), apie meilę mamai ir naujam žmogui, apie tai, ko reikia, kad moteris jaustųsi tvirtai motinystės kelyje.

BRIDGET SUPPLE (lektorė, filmo „Microbirth“ seminarų komandos narė), Jungtinė Karalystė

Aukštai vertinama pasiruošimo gimdymui lektorė, daugiau nei penkiolika metų dirbanti didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose. Nuo 2004 m. pagrindinė Birminghamo moterų ligoninės mokymų komandos narė. Daugelio straipsnių įvairiuose akušerijos ir švietimo žurnaluose autorė. Pastaruoju metu gilinasi į mikrobiomos ir kūdikio smegenų vystymosi ypatumus. Dirbdama su filmo Microbirth kūrėjais, organizuoja seminarus apie kūdikio mikrobiomą ir jos svarbą nėštumo, gimdymo bei pogimdyviniu laikotarpiu.

Mikrobioma – nauja mokslinių tyrimų sfera, kuriai ir bus skirtas konferencijos pranešimas. Pasak naujausių tyrimų, labai svarbu, kad kūdikis būtų veikiamas motinos bakterijų visą nėštumo, gimdymo ir kūdikystės laikotarpį, kadangi tai turi ilgalaikių padarinių jo sveikatai ir gerovei ateityje.

Konferencijos kaina: 49 eur, 42 eur (Lietuvos dulų asociacijos narėms)

Informacija:

 +370 687 13570 Jurgita; el. p. jurga@svedas.net

 +370 631 01647 Ingula; el. p. dula.ingula@gmail.com

Maloniai kviečiame dalyvauti konferencijoje ir prašome užpildyti registracijos formą:

REGISTRACIJA

Renginio vieta: viešbutis „Domus Maria“, Didžioji konferencijų salė, Aušros Vartų g. 12, Vilnius.

Vieta žemėlapyjehttp://domusmaria.com/hotel-contacts/

Dokumentinis filmas „Kodėl gi ne namie?”

DOKUMENTINIAME FILME „KODĖL GI NE NAMIE?”
 (REŽ. J.MOORE, JAV, 2014)

IEŠKOMA ATSAKYMŲ, KODĖL MEDICINOS ATSTOVAI RENKASI GIMDYTI NAMIE

Mamyčių dienos išvakarėse – Šeštadienį (2017.05.06) 20.30 filmas „Kodėl gi ne namie?“ bus rodomas per „Lietuvos Ryto“ televiziją.

Šiame JAV medicinos sesers sukurtame dokumentiniame filme ieškoma atsakymų į klausimą – kodėl verta gimdyti namuose? Tai medikų, pasirinkusių netradicinį būdą – gimdyti namuose istorijos iš arti.

Filmas, aprėpiantis šeimos gydytojų, akušerių, slaugytojų-praktikantų ir visuomenės požiūrį į gimdymą, su tuo susijusius iššūkius ir savarankišką šeimų apsisprendimą gimdyti namie.

Tai filmas, siekiantis keisti nusistovėjusias kultūrines visuomenės nuostatas apie natūralų gimdymą namuose. Filme  kalba patyrusios medikės, akušerės ir kiti gimdymo specialistai apie gimdymo namuose privalumus ir saugumą, kai vaikelis yra sveikas, o gimdymas nekelia rizikos.

Filmo anonsas

TRUMPAI APIE FILMĄ

Medicinos sesuo ir dokumentinio filmo „Kodėl ne namie?“ režisierė Jessicca  Moore kartu su daugybe savo kolegų – gydytojais, sesutėmis ir akušerėmis – pasirinko gimdyti namuose. Šiame filme Moore tyrinėja, kas slypi už tokio sprendimo: akušerės/ginekologo rūpestis dėl gimdymui skirto laiko protokolų ligoninėje, infekcijos tikimybė, indukcijos ir cezario pjūvio rizika,  sesutės dejonės dėl to, kiek daug laiko ji praleidžia prie lentelių, kompiuterio ir kito popierizmo, poreikis turėti tą patį specialistą visu nėštumo, gimdymo ir pogimdyviniu laikotarpiu ar kt.?

Autorė tikisi, kad filmas sukels pokyčius: „Moterys ir šeimos nusipelno gauti tikslią informaciją ir nepertraukiamą gimdymo priežiūrą, taip pat garantuojančią gimdymo namuose galimybę ir atitinkančią kiekvienos unikalios šeimos poreikius ir vertybes.“

Režisierė teigia sutikusi daug sveikatos priežiūros specialisčių, gydytojų, medicinos seserų ir akušerių, kurios pasirinko gimdyti namuose. „Tai profesionalės, kurios kasdien susiduria su gimdymo rizikos faktoriais. Kaip ir visos moterys, jos siekia saugaus gimdymo, tačiau priešingai nei 99 proc. kitų JAV moterų, jos pasirenka gimdyti namuose. Šeimos gydytoja ir akušerė Michelle Minikel sako: „Kol pati netapau nėščia, maniau, kad žmonės, gimdantys namuose, yra išprotėję. Man buvo įkalta į galvą, kad tai nepriimtina. Ilgai užtrukau, kol supratau, kad gimdyti namuose yra būtent tai, ko aš noriu.“

ATSILIEPIMAI

„Kodėl gi ne namie?“ – tai atidus žvilgsnis į daugybę problemų. Paprastas filmo stilius aiškiai nušviečia prieštaringą gimdymo namie temą. Tikiuosi, kad ne tik kiekviena besilaukianti mama ir tėvas, bet ir medicinos bei akušerijos studentai pamatys šį filmą. Kiekvienas atras kažką sau šiame gražiai susuktame filme.“  Dr. Robin Elise Weiss, Lamaze mokyklos valdybos prezidentė

„Kodėl gi ne namie?“ užfiksuoja natūralaus gimdymo grožį, kurį sunku apibūdinti. Jame pristatomos įkvepiančios istorijos, kaip medicinos atstovai gali bendradarbiauti padėdami moteriai lengviau gimdyti, ir kaip moterims gali būti suteikta galia proceso metu. Medicinos atstovai ir moterys turi pamatyti šį filmą, nes jame kalbama apie mažos rizikos gimdymus kaip apie paprastą gyvenimo reiškinį.“ Jessica Taylor Goldstein, Šeimos medicinos gimdymo priežiūros specialistė ir rezidentų pedagogė

  „Šis filmas buvo neįtikėtinai informatyvus ir nušviečiantis įvairius būdus kaip susilaukti kūdikio. Man priminė tikrąjį gimdymo ir gimimo grožį bei stebuklą ir įkvėpė daugiau pasidomėti apie gimdymą namuose.“ Marissa, medicinos sesuo